Categories: Psy

W jaki sposób wpasować psa do człowieka?

To, iż psiak jest najodpowiedniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Ów futrzasty kompan, pozostaje lojalny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela oraz warunki, w których zamieszkuje. Dla niego liczy się jedynie przyjazne spojrzenie oraz dotyk ciepłej ludzkiej dłoni.


Gdy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup lub adopcję pieska, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej prawidłowej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i trybowi życia. Stan psiaka i jego urzekający pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przemiły szczeniak wyjątkowo łatwo dojrzewa i właściciel nawet nie dostrzeże, kiedy przeobraża się w dojrzałego psa, którego stan nie zawsze odpowiada oczekiwaniom pana. Dzieje się tak, gdy czworonóg zostaje wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego przepięknych oczek i zabawnego pyszczka.


Energiczny pies oraz ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psiaka, wypada dobrze zapoznać się z jego rasą, by razem z nim tworzyć jednolity oraz harmonijny związek. Pieseczki potrzebujące multum ruchu i także spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, potrzeba mieć wiedzę, iż to niesłychanie ruchliwe zwierzaki, które pragną długich spacerów i także niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w którym przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Jakikolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo zdefiniować swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Jeżeli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, perfekcyjnie sprawdzą się tu psy nieduże, które bezproblemowo zmieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie dobrze nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i także wczasów.

Natomiast niewielkie czworonogi pomimo własnego ślicznego wyglądu, nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, z pewnością spowodują strach i obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich zniechęcając. Gdy w domu przebywają malutkie dzieci, których zachowanie nieraz jest nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, gdyż źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Pies zaczepny tylko dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela przedstawiania adekwatnych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują właściwej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich rasami, żeby trafnie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także trybem życia człowieka, ponieważ jedynie wtedy relacja z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem oraz wzajemną miłością.

legowiska dla kotów hurtownia