Categories: Akcesoria dla psa

Twój kotek niszczy fotele? Drapaki dla kota

W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Określając się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to wówczas jego własny odruch i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezużytecznej tkanki. Jeżeli Twój kotek posiada skłonność do drapania różnych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi oraz sprzęty, wyjściem może stanowić przystosowany do jego potrzeb drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie wyglądem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, a asortyment jest niewątpliwie szeroki. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są dokładne zasady dobierania tegoż typu dodatków i jak dokonać dobrego wyboru.

Przede wszystkim stabilność.

Kot skrobiąc pazurki stosuje do tegoż wielką część własnej siły, oraz cielsko zagina w duży łuk. Takie postępowanie wywołuje, iż drapak dla kota musi być przede wszystkim trwały, tak żeby nie zagroził naszemu zwierzakowi. Dobrym wyjściem są np. elementy osadzone do ściany, które akceptują duży wpływ i dodatkowo stanowią doskonałą opcję, nawet dla dużych kotów. Szukając drapak zweryfikuj, czy jest podtrzymany na stabilnej podstawie i dodatkowo czy część dolna porządnie przylega do ziemi.
Dokonując wyboru weź pod rozwagę wskazania producenta, co do owego, dla jakiej wagi kotka przeznaczony jest określony przedmiot. Im wyższy jest nasz kot, tym silniejszy ciężar wywrze podczas skrobania pazurków, stąd drapak dla kota winien być doprawdy bezpieczny.

Uzgodniona wysokość

Obojętnie od tego, czy kupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, czy zamawiasz go online, pamiętaj by dobrać jego kształty do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być zaadaptowana do wielkości kota, tak żeby mógł on rozwinąć łapki i także wyciągnąć cielsko. Koty rasy dużej wymagają wyjątkowych, wysokich dodatków, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się standardowym produktem; możemy również wybrać drapak, jaki będzie rósł zgodnie z nim.

Marka a zastosowane produkty

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być skonstruowany z znakomitej jakości materiałów. Porządnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który wspaniale akceptuje styk z kocimi szponami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych rodzajów drapaków w nietypowej formie. Te najzwyklejsze to deska osłonięta dodatkowym sznurem, nadzwyczaj wyrafinowane wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Funkcjonują również drapaki, stworzone tak, żeby spełniać równocześnie
funkcję łóżka oraz które obite są mocną, lecz wygodną gąbką.
dobre drapaki tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno piękny, jak również funkcjonalny. Taki przedmiot może być dekoracją pomieszczenia i także wyjątkowym terenem zabaw dla naszego kota. Mocno poszerzone są tzw. kocie baszty, które umożliwiają dopilnować pazurki, lecz są także legowiskiem oraz miejscem do zabaw. Takie podejście dobrze sprawdzi się, gdy masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki równocześnie, oraz chociażby stosować drapak do wspólnych igraszek.
Ogromny wybór rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, iż każdy właściciel kota odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania i dodatkowo stworzy radość kota.