Categories: Akcesoria dla kota

Jak wybrać świetny drapak dla kotów?

Drapak dla kota – który kupić?
Kotki mają pazury, które nie pilnowane zaczynają przeszkadzać i przynosić ból. Zatem którykolwiek z nich posiada normalną konieczność drapania dzięki której ostrzy sobie pazury a przy okazji podkreśla swój teren. Przy zadowalaniu owej typowej kociej sprawy nierzadko odczuwają sprzęty, które w oczach kotów znakomicie przydają się do tegoż zadania. Posiadacze kotów często nie rozumieją jak uchronić swoje fotele przed niszczącymi szponami domowych podopiecznych, starają się w jakiś sposób je odzwyczajać od drapania sprzętów albo kolejnymi środkami oszczędzać swój skarb. A rozwiązanie istnieje znacząco łatwiejsze. Starczy zastanowić się nad zakupem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się sporo różnych modeli drapaków dla kotów. Jak więc dobrać ów dobry?
drapak kupisz w tym sklepie zoologicznym
Przede wszystkim trzeba przystosować drapak do pomieszczenia w jakim żyjemy. Jeśli posiadamy więcej miejsca na jakiej możemy położyć następujący przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najświetniejszym wyjściem. Tego typu drapak dla kota jest wyjątkowo trwały, a te znacznie rozbudowane (np. piętrowe z różnorodnego rodzaju budkami, leżankami, kolejnymi zabawkami itp.) będą, prócz realizowania własnej kluczowej roli, także świetnym miejscem do zabaw dla twojego kotka Jeżeli mamy nieduże mieszkanie lepszym rozwiązaniem będzie drapak dla kotów do powieszenia na ścianach lub drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta dosyć mało miejsca i można go umieścić np. na drzwiach, które kotek wielokrotnie drapał w niniejszy sposób je chroniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być jeszcze zaadaptowany do jego rozmiaru. Zakupienie mini drapaka dla dużego kota może prawdopodobnie sprawić, że kot będzie go wywracał przy jakiejkolwiek próbie użycia a tym samym się nim znuży oraz powróci do niszczenia mebli. Wystarczy więc dokładnie przystosować drapak dla kota do jego wielkości żeby mógł on osiągać swoje zastosowanie.
Inną czynnością na którą należy zwrócić roztropność kupując drapak dla kota stanowi przedmiot z jakiego jest wyprodukowany. Najczęściej wyprodukowany jest z sizalem czyli włóknem agawy, natomiast pewne spośród tych bogatszych zamiast sizalu mają trawę morską. Pozostałe moduły drapaków niejednokrotnie skonstruowane są z drewna lub wikliny, zaś miejsca dedykowane do odpoczynku obite delikatnym materiałem i dodatkowo napełnione gąbką. W tymże wypadku dobór uwarunkowany jest od granic pieniężnych kupującego.
Przed zakupem drapaka dla kota należy przemyśleć także jaką funkcję będzie pełnił. W przypadku jeśli ma tylko być do drapania wówczas starczą najzwyklejsze drapaki stojące lub leżące, natomiast skoro ma spełniać dodatkowe funkcje (takie jak pole do spania bądź zabawy) lepiej będzie zakupić ich rozbudowane wersje.
Na rynku istnieje dużo drapaków poświęconych dla nietypowych kociąt. Ich asortyment nie powinien przynosić za dużo kłopotów przeważnie wówczas jeśli dokładnie rozumiemy czego żądamy od nabytego drapaka. Jeżeli zależy nam jedynie na protekcji sprzętów i dodatkowo nie posiadamy za mnóstwo miejsca wystarczy zwykły drapak stojący albo poziomy. Jeśli wymagamy ażeby drapak dla kota stanowił jeszcze miejscem do zabaw i odpoczynku i przy tym wyglądał ładnie możemy rozglądnąć się za droższymi, ogromnie rozszerzonymi możliwościami. Niezależnie od tegoż jaki drapak dla kota dobierzemy należy pamiętać, że do dowolnego z nich kot najpierw musi się przyzwyczaić i przyuczyć do czego służy.